Müslin Örtüsü

 

Muslin örtüsü, diğer bir deyişle yumuşak temizleyiciler ve temizlik balsamları gibi yumuşak, hafif dokuma pamuklu kumaş parçaları cilt için oldukça faydalıdır. Bakterilerin birikmesi sayesinde beklenmedik kırılmalara neden olarak cildi engelleyebilen temizleme fırçalarının aksine, muslin bezleri peeling için daha yumuşak ve daha temiz bir yaklaşım sunar, çünkü bezler fırçalardan daha emici olma eğilimindedir. Muslin bezleri her cilt bakım rutininin önemli bir parçası olmalıdır. Müslin örtüsü nedir faydaları nelerdir?

Muslin Nedir?

Muslin,% 100 pamuktan yapılmış süper ince bir kumaştır. Süper yumuşak ve emici özellikleri nedeniyle, bu bez çoğunlukla bebek kıyafetleri, çocuk bezleri ve battaniyeler yapmak için kullanılır. Süper aşındırıcı olmanın yanı sıra (bu bezin yeni doğan bebeklerde kullanılacak kadar yumuşak olduğunu unutmayın), bir muslin bezi zamanla yumuşar. Muslin, yiyecek hazırlarken yaygın olarak temizlik bezi olarak da kullanılır.

Muslin Bezleri Nedir?

Muslin, bebek bezleri ve battaniyeleri için popüler olan yumuşak, dokuma, yüzde 100 pamuklu çok katmanlı bir kumaştır. Kumaş çok yumuşak ve emicidir ve daha fazla kullanımla daha iyi ve daha yumuşak olur. Müslin örtüsü kullanımı cilt bakım rutininize büyük bir katkı sağlar. Muslin Bezi son derece emicidir, bu nedenle en iyi jel bazlı temizleyiciler, yağlar ve balsamlarla daha etkilidir. Ciltleri son derece hassas ve yumuşak olduğundan, bebekler için bir örtü veya battaniye olarak kullanılır. Muslin bezi hassas cilde naziktir ve daha fazla kullanımla, bezin dokusu daha iyi ve daha yumuşak olur.

Muslin Bezleri Nasıl Kullanılır?

Bir temizleyici ile kullanıldığında pul pul dökülmeye yardımcı olur, ancak aşırıya kaçmamaya dikkat edin, çünkü herhangi bir pul pul dökülme tekniği gibi, abartıldığında çok fazla tahriş olabilir. Temizleyici bir balsamla kullanıldığında, ölü cilt hücreleri, kir ve yağı gidermek için cilde nazikçe masaj yapılır. Hassas ciltler için haftada bir veya iki kereden fazla kullanılmaması önerilir. Bir muslin örgüsü, ayrıca bir leke çıkarıcı olarak da kullanılır.

Temizleme fırçası veya yüz ovma için basit ama etkili bir alternatif arıyorsanız, müslin örtüsü kullanabilirsiniz. Sadece bir kullanımdan sonra, bezi zaman içinde yumuşadığından tekrar tekrar kullanmak isteyeceksiniz. Özellikle bebekler müslin bezlerini severler. Hayal edebileceğiniz gibi, kullanımı inanılmaz derecede kolaydır. Temizlemenin ötesinde, muslin bezlerini soğuk kompres olarak kullanabilirsiniz.

Muslin kumaşı soğuk kompres olarak kullanım için idealdir, çünkü çok yumuşak ve emicidir. Bu şekilde kullanmak için, onları ıslatın, sıkın ve ayrı ayrı saklama poşetlerinde dondurun, böylece her zaman dondurucuda elinizin altında olur. Bir antrenmandan sonra veya yüzünüz sıcak ve kızarık olduğunda bile ideal bir tedavidir. Çatlamış dudaklar yıl boyunca yaygın bir sorundur ve rujun üstüne katlandıktan sonra özellikle rahatsız edici görünebilir. Dudakları hafifçe dairesel hareketlerle nemli bir muslin beziyle temizleyin.

Muslin bezinizi ılık (çok sıcak olmayan) suya batırın, sıkın, sonra uzanın ve bezi 1-2 dakika yüzünüzün üzerine yerleştirin. Bunu bir yüz maskesinin üstünde de uygulayabilirsiniz. Birçok vücut fırçası pürüzlü ve kızarıklığa neden olduğundan, müslin bezleri ile cilt lekelerini yumuşatmak daha sonra vücut kreminizin veya yağınızın emilimini gerçekten artıracaktır.

Müslin Bezlerinin Cilt için Faydaları Nelerdir?

Güzellik rutininizde bir muslin bezi kullanmanın en iyi faydalarından biri, en ufak bir aşındırıcı bile olmadan cildinizi iyice temizlemesidir. Nazik peeling özellikleri cildinizi son derece yumuşak ve esnek hissettirir. Çok yumuşak oldukları için burundan ayak parmaklarına nazik ama kapsamlı bir pul pul dökülme elde edebilirsiniz. Kolajen üretimini arttırır. Pul pul dökülme kuru cildi güçlendirir ve cilt dokusunu önemli ölçüde düzeltir. Ölü parçacıkların uzaklaştırılması nedeniyle cilt hücrelerini parçalamak ve ayrıca kolajen üretimini arttırmak için çok etkilidir.

Ölü cilt hücrelerini ortadan kaldırmanın yanı sıra, genel cilt dokunuzu iyileştirmeye de yardımcı olur. Ve bir muslin bezi kullanarak cildinizi pul pul döktüğünüzde, cilt hücrelerini parçalamaya yardımcı olur, kirleri iyice giderir ve sırayla kollajen üretimini artırır. Bu, cildinizin yıllar boyunca genç ve dolgun görünmesini sağlamak için harika bir yöntemdir.

Derinlemesine ve basitçe bir temizlik sağlar. Yüksek teknolojili temizleme fırçalarının aksine, muslin bezleri, cildi derinlemesine temizler. İnflamasyonu azaltır. Rutininize muslin bezleri eklerken dikkat edilmesi gereken sadece bir önemli yan etki vardır: aşırı ovma. Herhangi bir bezde olduğu gibi, bir muslin beziyle aşırı ovma cildi tahriş edebilir. Ne kullandığınıza bakılmaksızın cilde karşı nazik olmak önemlidir.

Cilde hafif bir günlük pul pul dökülme sağlarlar. Yeni ölü cilt hücreleri nazikçe çıkarıldığından cildin parlak ve canlı kalmasını sağlarlar. Muslin kumaşının dokusu hafif bir eksfoliye edici gibi davranır, ancak süper yumuşak dokunuş cildi ağırlaştırmaz. Cildi ekstra temiz ve bakımlı bırakırlar. Günlük yüz yıkama ve masajın yanında, bozulmamış ve şımartılmış cilt için dairesel hareketlerle kullanın. Son derece nazik olmanız koşuluyla her gün bir muslin bezi kullanmak güvenlidir. Ancak hassas bir cildiniz varsa, cildinizi haftada 2-3 kez peelinge sadık kalmanızı önerilir.

Herhangi bir ürünle kullanılabilirler. Muslin kumaşlarının çok yönlülüğü, bunları her türlü temizleyiciyi, eksfoliyatörü, maskeyi veya başka bir yıkama ürününü çıkarmak için kullanabileceğiniz anlamına gelir. Her gün yeni bir tane kullanmayı ve çamaşır makinesinde kirli olanları temizlemeyi unutmayın. Cildi temizlerken gerçekten etkilidirler. Kirleri gidermeye yardımcı olan ve cildinizi temiz ve pürüzsüz hissettiren yumuşak bir peeling etkisine sahiptirler. Derinlemesine bir temizlik etkisi sağlar. Bir muslin bezi, cildiniz için derin bir temizlik etkisi sunan sıkı dokunmuş bir kumaştır. Muslin kumaşını bir yağ veya balsam bazlı temizleyici üzerine hafifçe ovalamak, kir, yağ ve terden kurtulmanıza yardımcı olur.

Cildinizi bir muslin beziyle pul pul döktüğünüzde, lenfatik sistemi uyarır ve bölgedeki kan dolaşımını iyileştirir. Bunu düzenli olarak yapmak, iltihaplanma, şişlik ve kızarıklığı sakinleştirmeye yardımcı olur, böylece cildinizin net, eşit tonda ve parlak görünmesini sağlar. Cilt bakım rutininize bir muslin bezi eklemenin diğer bir büyük yararı da maliyetinin uygun olması ve çevre dostu olmasıdır.

Muslin kumaşının etkinliği ve yumuşaklığı zaman içinde iyileştiğinden, tek bir kumaş parçası çok uzun süre dayanacaktır. Ayrıca, bu, daha çevre dostu bir bakım yapmanın harika bir yoludur. Temizleme mendillerinden çok daha çevre dostu olarak yeniden kullanılabilirler ve sadece % 100 saf pamukta toksik kimyasal içermezler. Özellikle akne veya egzamadan muzdaripseniz müslin bezleri kullanmanız önerilir. Ayrıca kolayca taşınabilir olduğu için sehayatlerde de yanınızda götürebilirsiniz.

Müslin Bezlerinin Yıkanması

Muslin bezi ertesi sabah kullanılmak üzere kolayca yıkanıp kurutulabilir! Dokusu o kadar incedir ki, yüzünüzü veya vücudunuzu temizlemek için kullandıktan sonra elle yıkanabilir. Bezlerin her kullanımdan sonra elle veya makineyle yıkanması ve iyice kurutulması önerilir.  Çamaşır makinesinde yıkayıp tekrar tekrar kullanabilirsiniz. Açık örgüleri nedeniyle çok çabuk kururlar, bu da bakterilerin büyümesini önler.

Muslin Bezi Tüm Cilt Tiplerine Uyuyor mu?

Muslin kumaşı, farklı yaşlardaki ve çeşitli cilt tipleri olan insanlar tarafından kullanılabilir. Özellikle iltihaplı ve hassas cildi olan kişiler için önerilir. Olgun cilde sahip kişilerin, dolgun ve parlak cildin yenilenmesine yardımcı olduğu için, yüzü nazikçe peeling yaparken bir muslin bezi kullanması önerilir.

 

Alışveriş Yapabileceğiniz bir site;

Müslin Bebek Örtüsü

Önceki İçerikYeni Doğan Kıyafetleri Çeşitleri Ve Genel Özellikleri
Sonraki İçerikHamileyken düşüğe sebep olabilecek bitkiler nelerdir?
1989 Fransa Doğumlu Eğitimini Pamukkale Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Okuyarak Tamamlayan ve iş hayatına Bir Girişimci olarak devam eden , Şimdilerde 2 çocuk annesi olarak onları doğru bir şekilde yetiştirmeyi hedefleyen bir birey olarak devam etmektedir. İletişim : info@annelikbilgileri.com Facebook : https://www.facebook.com/selin.akcali